Vstúpte do komfortnej zóny tým správnym matracom

lissa-matrac

Zaspávajte pokojne a s istotou, že náš tím ľudí pracuje na zlepšovaní kvality vášho spánku. Zlúčili sme primeranú tvrdosť, pružnosť, maximálny komfort a vysokú kvalitu.

Dôsledne navrhnutý, zázračne komfortný

 • Prispôsobivý – matrac sa vďaka prepracovanému dizajnu prispôsobí vašim bokom a ramenám, čím chrbtica zostáva vyrovnaná a vy spíte pohodlne
 • Spoľahlivý – naši dizajnéri vyvinuli 4 penové vrstvy pre neporovnateľný komfort počas vášho spánku
 • Vzdušný – všetky bežne používané peny sa prehrievajú. My používame 3D textíliu, ktorá zabezpečuje neustálu cirkuláciu vzduchu v matracoch LISSA, a to aj po vložení do uzavretých častí postele

Zloženie a materiály

lisa
 • Prírodný latex

Antialergický materiál udržuje optimálnu teplotu, pohodlne pruží a prevzdušňuje.

 • Visco-memory

Elastická pamäťová pena poskytuje uvoľnenie namáhaným častiam tela.

 • Studená pena

Podporná vrstva rozdeľuje tlak, zvyšuje komfort a prispieva k ortopedickej funkcii matraca.

 • Reflexná výstuha

Modré jadro dopĺňa komfort, spevňuje a zvyšuje životnosť matraca.

 • Poťah so strieborným vláknom

Táto špeciálna antibakteriálna látka zvyšuje hygienu a pohodlie.

 

 

Viac ako matrac

LISSA je produkt nových parametrov a nárokov zákazníka na kvalitný a praktický výrobok do vašej spálne

Zozbierali sme podnety a potreby našich zákazníkov a ťažili sme zo skúseností, ktoré sme nazbierali počas pôsobenia v segmentoch spracovania materiálov pre matracovú výrobu. Dalo nám to množstvo skúseností, reálny náhľad do tvorby matracových jadier a ich funkcií. Po čase nám v tejto kategórii začal chýbať produkt, ktorý by oslovil náročnejšieho zákazníka a skombinoval viaceré vlastnosti a typy dostupných matracov.

Vysoké nároky pre až priam esenciálny spánok priniesli výzvu

Najčastejšie požiadavky kladené našimi zákazníkmi sme začali vnímať inak – zbierať poznámky, zapisovať požiadavky a podnety zo skutočného života, nie výrobnej haly. Časom to nestačilo a zároveň rozvírilo debatu, či je možné požiadavkám vôbec vyhovieť.

Všetko sa realizovať nedá, LISSA rozprávať naozaj nevie a vášmu manželovi nákup nepripomenie

Použili sme matematiku a prečítali množstvo časopisov, poradní a diskusií našej konkurencie – čítali sme práve ten priestor, ktorý všetci ľudovo nazývajú „hejter sekcia”. V neposlednom rade nám s názormi pomohol aj náš neoddeliteľný každodenný odborník „Google“.

Najvyhľadávanejšie vlastnosti, ktoré sme museli skombinovať:

 • 1213 x pružný matrac
 • 2312 x ako dlho matrac vydrží
 • 216 x mäkší pre manželku
 • 678 x tvrdý matrac pre môjho muža
 • 3467 x antialergický matrac pre dieťa
 • 976 x matracový chránič
 • 725 x na matraci sa potím
 • 498 x ako vyčistiť matrac
 • 4332 x ako upokojiť manželku
 • 768 x matrac, ktorý neprenáša pohyb môjho muža keď sa otáča na posteli, mňa to budí

Trvalo nám 2 roky, kým sme prišli s podobou LISSA. Vďaka nej môžeme povedať, že naše rodiny, blízki, známe aj neznáme tváre, pomohli zrealizovať a vytvoriť odlišný produkt a vytvoriť matrac pre vlastnú potrebu. K výberu kvalitných materiálov a vlastností sme navyše ešte pridali „Naše VIAC“.

Viac prírody

Dierovaný profil Latexu prevzdušňuje matrac LISSA a tvorí prvú dopadovú vrstvu, ktorá býva zaťažovaná intenzívnejšie, a to napríklad v sede, pri čítaní a pod. Vďaka svojej vysokej hustote preto dobre odoláva náročnejšej záťaži a pri nadmernom stlačení nie je príliš mäkký. Stupeň tvrdosti sme však posunuli ešte nižšie, aby sme udržali komfort kvalitných hotelových matracov.

Viac pamäťového efektu

Hrubá, až 5 centimetrová pamäťová pena, vytvára s Latexom celok, ktorý sa stará o správnu formu tela pri ležaní na matraci. Prispôsobuje sa stavbe tela, aj ortopedicky, a nezávisle od polohy, v ktorej ste zvyknutý ležať. Pruží a udržuje požadovanú stavbu tela tak, aby nevznikol nevyplnený priestor medzi telom a matracom LISSA, vďaka čomu udržuje stabilnú polohu vášho tela.

Viac regulácie tepla

Jedinečná kombinácia Latexu® a Pamäťovej peny® zabezpečuje prvý kontakt latexovej vrstvy s telom, potláča nadmerné hromadenie tepla. Latex zabraňuje prehrievaniu a pomocou navŕtaných kanálikov rozdeľuje nahromadené teplo naprieč celým jadrom.

Viac zaťaženia

Čím väčšie zaťaženie pôsobí, tým tvrdší je pocit. Latexový vrch príjemne pruží, pamäťová pena kopíruje telo, studená pena nahrádza pružinu a podporná pena zabraňuje prenášaniu pohybu do okolia. Pôsobí od 40 do 130 kg.

Viac hygieny

Matrac LISSA má dvojitý poťah s odolnou vrstvou proti prepoteniu. Odzipsujte prvú, vyperte na 60 stupňoch Celzia, pričom druhá vrstva je naďalej použiteľná. Stačí ju iba zotrieť vlhkou handrou.

Viac ekológie

Ekologické pojidlá švajčiarskeho výrobcu na báze vody umožnili dosiahnuť vysoký štandard kvality pri výrobe LISSY a zaradili ju medzi Eco-Friendly výrobky novej kategórie.

Viac ochrany proti alergiám

Alergie sú bohužiaľ stále viac súčasťou nášho života a my sme preto použili hypoalergénne materiály s antiroztočovou úpravou. Ľudia trpiaci alergiou sú preto našimi vítanými zákazníkmi, ktorým rozumieme a pomáhame.

Viac kvalitných textílií

Pevný a odolný rám matraca odolá akémukoľvek poškodeniu. Pružný a priedušný spodok ventiluje uzavretú zónu medzi roštom a matracom.